خطای No Carrier Detected به هنگام ارسال فکس در ایزابل

خطای No Carrier Detected به هنگام ارسال فکس در ایزابل

یکی از دشواری‌های کار با مراکز تماس بروز خطاهای ناگهانی در حین کار است. آگاهی به تمام این خطاها برای هیچ فردی، حتی متخصص ویپ نیز امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل ما در ویپ تیک سعی خواهیم کرد به‌مرور برخی از این خطاها و راه‌حل رفع آن را توضیح دهیم تا کاربران در زمان روبه‌رو شدن با آن‌ها بتوانند با جست‌وجویی در مجله ویپ تیک علت بروز خطا را شناسایی و آن را برطرف نمایند. در این مقاله خطای No Carrier Detected را که در زمان ارسال فکس رخ می‌دهد توضیح خواهیم داد. شما می‌توانید خطاهای دریافتی خود را در قسمت نظرات همین مقاله اعلام نمایید تا مقاله مربوط به آن در مجله ویپ تیک تألیف گردد.

خطای No Carrier Detected در نرم افزارهای فکس مجازی ازجمله ایزابل و الستیکس

این یکی از خطاهای رایج است، که در زمان ارسال فکس رخ می‌دهد. نکته اول در زمان مشاهده این Error این است که اگر در زمان ارسال فکس به وجود آمد می‌توانید مطمئن باشید که فرستنده فکس شما یا Virtual Fax به‌درستی کار می‌کند و Fax از ترانک SIP خارج و به بیرون ارسال شده است. چراکه این خطا مربوط به فرستنده نمی‌باشد.

در سمت گیرنده هنگام ارسال فکس چه مشکلی به وجود آمده است؟

این مشکل می‌تواند به یکی از علت‌های زیر رخ دهد:

• اولین احتمال این است که شماره وارد شده برای ارسال فکس درست نیست و مربوط به یک دستگاه FAX نمی‌باشد و یا اینکه در سمت دیگر یک IVR وجود دارد.

• هنگامی‌که فکس به شماره مقصد ارسال می‌شود، یک پیغام از پیش ضبط شده پخش می‌شود. به‌عنوان‌مثال: شماره موردنظر در شبکه وجود ندارد.

• ممکن است فکس در مقصد وجود داشته باشد، اما دستگاه خاموش است یا اینکه بر روی حالت دریافت فکس تنظیم نشده است.

با توجه به دلایلی که در بالا گفته شد امکان دریافت پیغام خطای No Carrier Detected وجود دارد.
بهترین راه برای عیب یابی چنین مواردی این است که شما با یک دستگاه تلفن شماره مقصد را شماره گیری نمایید و ببینید آیا صدای سیگنال فکس را می‌شنوید یا خیر؟

یکی دیگر از مشکلات رایج این است که گاهی برای آزاد سازی ترانک خروجی یک عدد تعیین شده است. به‌عنوان‌مثال باید رقم ۹ گرفته شود. ممکن است کاربر فراموش کرده باشد رقم ۹ را قبل از شماره تلفن مقصد شماره گیری نماید. در آخر، درصورتی‌که مقصد فکس بر روی تلفن گویای IVR قرار دارد و نیاز دارید که حتماً فکس را ارسال نمایید می‌توانید از روش ارسال فکس به صورت Attend Transfer استفاده کنید که پیش‌ازاین در ویپ تیک توضیح داده شده است. اما سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر همیشه یک شماره مستقیم برای دستگاه فکس در نظر می‌گیرند.

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.

  • 6 - 38915535 (051)
  • info@voiptik.ir
  • ساعات کاری 8 صبح الی 5 عصر
  • مشهد، خیابان دانشجو، نبش دانشجو 25، مجتمع تجاری آراکس 2، طبقه پنجم، واحد 503
  • استفاده از مطالب سایت، تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.