نرم افزار CRM رایگان

نرم افزار CRM رایگان

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm یکی از استراتژی طراحی‌شده برای بهبود روابط کسب و کارها با مشتریان خود است. با توجه به اهمیت حفظ و ارتقا مشتریان و جلب رضایت آن‌ها، نرم افزار CRM پایه‌ای برای راه اندازی تأمین کنندگان، شرکت‌های خدماتی و هر سازمانی که با مشتریان در ارتباط است به شمار می‌رود. امروزه در بازار نرم افزار CRM رایگان نیز موجود است.

نرم افزار CRM رایگان

هنگامی‌که کسب و کار شما رونق پیدا می‌کند و تعداد مشتریان زیاد می‌شود، سازمان‌دهی و هماهنگ‌سازی تمام فعالیت‌ها، می‌تواند به‌طور فزاینده‌ای دشوار و وقت‌گیر است. حال زمان پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار CRM در ادامه فعالیت تجاری‌تان رسیده است. شما می‌توانید سی آرام رایگان یا پولی را انتخاب کنید. اما کدام‌یک برای کسب و کار شما مناسب است؟! سیستم‌های CRM رایگان بسیار جذاب هستند، اما هیچ‌کس نمی‌خواهد وقت و انرژی خود را صرف کار بیهوده کند.

• دو روش عمده برای دسترسی به CRM رایگان وجود دارد: سیستم‌های متن باز و بسته‌های CRM پایه که در مدل SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) ارائه شده‌اند.

نرم افزار CRM متن باز

سی آر ام‌ های متن باز در سرورهای شما میزبانی می‌شوند. بسیاری از آن‌ها رایگان می‌باشند، اما هزینه‌هایی را نیز باید در نظر بگیرید: مجوز نرم افزار، سخت افزار، پیاده سازی و استقرار، آموزش، تعمیر و نگهداری، پشتیبانی و … . با هر بار ارائه یک نسخه جدید از این نرم افزار رایگان، شما باید نسخه جدید CRM را نیز نصب کنید. گاهی اوقات، “رایگان” بودن نرم افزار متن باز، در پیچیدگی “هزینه” سیستم از بین رفته و گم می‌شود. به دلیل پیچیدگی طراحی، “نرم افزار رایگان متن باز” برای کسب و کارهای کوچک جذاب نیست. استفاده از بسته‌های CRM ارائه شده مبتنی بر وب یا SaaS معمولاً برای SME ها (بنگاه‌های کوچک و متوسط) راحت‌تر است.

 

سی آر ام saas

سی آر ام ابری (Saas)

سیستم ابری (Software as a Service) SaaS یک سیستم سی آرام مبتنی بر وب است که به‌عنوان CRM ابری نیز شناخته می‌شود و نیازی نیست که در سرورهای شما میزبانی شود. این سیستم‌ها اضطراب نیاز به دانلود برنامه در رایانه را مرتفع می‌کنند. دسترسی به آن آنی است و شما از مزایای پشتیبانی تیم CRM برخوردار خواهید بود. خیلی از سیستم‌ها معمولاً با نسخه‌های رایگان اجرا می‌شوند اما این نسخه‌ها، محدودیت دارند. هنگامی‌که سطح کسب و کارتان از سطح پایه عبور کرد، برای ادامه استفاده از این نرم افزار، باید ورژن پیشرفته‌تر را خریداری کنید.
بیش از 100 گزینه SaaS از نسخه‌های رایگان تا چندین هزار تومان در ماه در بازار وجود دارد. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای شرکت شما مناسب است، بستگی به استراتژی کسب وکار شما دارد.

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.

  • 6 - 38915535 (051)
  • info@voiptik.ir
  • ساعات کاری 8 صبح الی 5 عصر
  • مشهد، خیابان دانشجو، نبش دانشجو 25، مجتمع تجاری آراکس 2، طبقه پنجم، واحد 503
  • استفاده از مطالب سایت، تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.