رد کردن لینک ها

نصب ماژول در FreePBX و Elastix نرم افزارهای مرکز تماس ویپ

یکی از ویژگی های که نرم افزار مرکز تلفنی Elastix و Free PBX و هم خانواده آن در اختیار کاربران خود قرار می ‏دهد ، قابلیت پشتیبانی از ماژول های مختلف جهت سفارشی سازی این نرم افزارها است. یکی از پرکاربردترین ماژول ها که شرکت های ایرانی زیادی اقدام به کدنویسی آن نموده اند ماژول های صدور قبض فارسی می ‏باشد. در این مطلب آموزشی نحوه نصب ماژول در FreePBX و Elastix را به طور کلی جهت استفاده درنرم افزار FreePBX آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.
ماژولی که انتخاب کرده‏ ‏ایم ماژول Custom Context است که یکی از مفیدترین ماژول های نوشته شده برای الستیکس تا به حال می ‏باشد.

نصب ماژول در FreePBX و Elastix

قبل از نصب ماژول Custom Context ابتدا فایل gzip آن را دانلود نمایید.

ماژول ها در نرم افزارهای تلفن آی پی IPPhone بر پایه ی فری پی بی اکس معمولا از طریق پنل خودِ FreePBX نصب می‏شوند. در اولین گام وارد پنل FreePBX می ‏شویم.

 

 

سپس از منوی Admin گزینه Module Admin را انتخاب می ‏نماییم.

 

 

 

بر روی دکمه Upload Modules کلیک می ‏‏کنیم.

 

 

 

از کادر باز شده با استفاده از دکمه Choose File مسیر فایل gzip را مشخص و بر روی Upload کلیک می‏ کنیم.

 

 

 

 

پس از نمایش پیغام بارگزاری موفقیت آمیز بر روی لینک Local Module Administration کلیک می‏ کنیم.

 

 

 

در قسمت انتهای صفحه Third Party Addon ماژول های Third Party را به ما نمایش خواهد داده شد که Custom Contexts یا هر ماژول دیگری که Upload کرده‏ایم را در اینجا می‏ بینیم.

 

 

 

بر روی ماژول Custom Contexts کلیک و Install را انتخاب می ‏کنیم.

 

 

 

 

دکمه Process را کلیک می ‏کنیم.

 

 

 

 

لیست تغییراتی که در Module Administration انجام داده‏ایم را جهت تایید به ما نمایش می‏دهد. پس از مرور آن ها بر روی Confirm کلیک می ‏کنیم.

 

 

 

در پایان پیغام نصب موفقیت آمیز نمایش داده خواهد شد. بر روی Return کلیک می ‏کنیم.

 

 

 

 

 

 

نصب ماژول با موفقیت به پایان رسید. در قسمت تنظیمات Extensions فیلد Custom Context به ما نمایش داده می‏ شود. نرم افزار FreePBX و Elastix را می توانید از مرکز دانلود ویپ به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه