معرفی نرم افزار ایزابل برای راه اندازی تلفن ویپ

نرم افزار Issable

هنگامی‌که الستیکس توسط شرکت 3CX خریداری شد، هسته آن از استریسک به 3CX تبدیل شد. نرم افزار ایزابل برای جایگزینی الستیکس طراحی شد که هسته ایزابل همان استریسک است. سیستم تلفنی Issabel درواقع یک نرم افزار تلفنی PBX مبتنی بر شبکه است که با برندهای مختلف سازگاری دارد و می‌توانید برای بهره‌مندی از این نرم افزار از سخت‌افزارهای مختلفی استفاده کنید.

نرم افزار ایزابل نسخه جدید الستیکس

نرم افزار الستیکس در سه نسخه ۲٫۵، MT و ۴ ارائه شد، در سال 2016 الستیکس به شرکت 3CX واگذار شد و به دنبال آن پروژه الستیکس با هسته استریسک متوقف شد. نسخه ۵ الستیکس با هسته 3CX دیگر متن‌باز و رایگان نبود و نسخه‌های ۴ و MT حذف شدند ولی نسخه ۲٫۵ همچنان قابل‌دسترس است.در حال حاضر پروژه elastix توسط تیم دیگری با نام ایزابل (Issabel) درحال‌توسعه است. هرچند ایزابل تغییرات زیادی نسبت به الستیکس نداشته است و تغییرات آن شامل چند نرم افزار مجتمع دیگر و تغییر رنگ نرم افزار و لوگو الستیکس است. دیگر با الستیکس خداحافظی کنید و سیستم‌های خود را با ایزابل به‌روزرسانی نمایید.

چرا  سیستم تلفنی Issabel را انتخاب کنیم؟

قسمت تلفنی نرم افزار ایزابل هم مانند سیستم الستیکس از FreePBX استفاده می‌کند.ایزابل کلیه امکانات لازم برای راه اندازی سیستم‌های VoIP را دارد. ایزابل رایگان و open source که هسته تلفنی آن Asterisk است. شما می‌توانید به‌واسطه برنامه‌نویسی بر روی آن سیستم‌های مرکز تماس هوشمند شخصی‌سازی‌شده را راه‌اندازی کنید. با نرم افزار Issabel تمامی امکانات پیشرفته سیستم مرکز تماس را خواهید داشت. با تسلط بر روی آن می‌توانید هر تغییری در آن ایجاد کنید.

با نصب و راه اندازی سیستم تلفنی Issabel و استفاده از سخت‌افزارهای مناسب مانند کارت تلفن استریسک، VoIP Gateway، تلفن تحت شبکه (IP Phone) و با استفاده از زیرساخت شبکه می‌توانید یک سیستم تلفنی کامل با امکانات فراوان در سازمان خود داشته باشید.نرم افزار Issabel امکانات و مزایای بسیاری نسبت به سایر برندهای نرم افزاری VoIP دارد. ایزابل امکانات فراوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد و محدودیتی در افزایش ظرفیت ندارد و شما برای افزایش ظرفیت نیاز به هیچ‌گونه لایسنسی ندارید چرا که کاملاً رایگان است. لازم به ذکر است تمام امکاناتی که در الستیکس وجود داشت در ایزابل نیز وجود دارد و امکانات کاربردی خوبی نیز به آن اضافه‌شده است.

امکانات ایزابل Issabel

فکس سرور

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار تلفنی ایزابل بدون نیاز به سخت‌افزار دیگری به‌صورت نرم‌افزاری ارسال و دریافت فکس داشته باشید. Issabel یک فکس سرور بسیار قوی با امکان ارسال و دریافت فکس از طریق محیط وب است.

تعداد داخلی‌ها

با استفاده از ایزابل می‌توانید به‌صورت نامحدود بر وی تلفن‌های ویپ داخلی تعریف نمایید همچنین می‌توانید بر روی داخلی‌ها امکاناتی از قبیل ضبط مکالمات، انتظار مکالمه، صندوق صوتی، Caller ID و … داشته باشید.

منشی دیجیتالی یا تلفن گویا (IVR – Interactive Voice Response)

با ایجاد سیستم تلفن گویا IVR دیگر نیاز به منشی ندارید. هر تماس‌گیرنده به‌راحتی به داخلی و یا بخش موردنظر متصل می‌شود که این مورد هم می‌تواند به‌صورت سلسله مراتبی باشد. همچنین می‌توانید پیامی به‌صورت از پیش ضبط‌شده مانند آدرس و یا ساعت کاری شرکت و… برای تماس‌گیرندگان پخش شود.

صف انتظار

در شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تعداد تماس‌های ورودی از تعداد اپراتورهای پاسخگو بیشتر است می‌توانند از صف انتظار و اعلام زمان انتظار استفاده نمایند. زمانی که اولین اپراتور آزاد شد بلافاصله تماس در صف انتظار به آن متصل می‌شود.

قابلیت Time Condition

نرم افزار Issabel این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز دستورات خاصی اجرا شود. شما می‌توانید تنظیم کنید بعد از اتمام ساعت کاری پیام متفاوتی برای تماس‌گیرندگان پخش شود و یا در ساعات خاصی به داخلی خاصی متصل شوند. بر اساس نیازتان می‌توانید روی Time Condition دستورات مختلفی ایجاد نمایید.

کنفرانس صوتی

با این نرم افزار شما می‌توانید کنفرانس صوتی داشته باشید. نرم افزار ایزابل این امکان را دارد که به تعداد نامحدودی اتاق کنفرانس صوتی مجازی تعریف کند و برای ورود به اتاق کنفرانس محدودیت‌هایی در نظر بگیرید. همچنین می توانید با ایزابل کنفرانس تصویری داشته باشید.

امنیت
امنیت سیستم ایزابل نسبت به الستیکس افزایش‌یافته است. ماژول Fail2Ban به‌صورت پیش‌فرض روی ایزابل نصب می‌شود که با استفاده از آن می‌توان برخی از IP ها را برای ارتباط به سرور ایزابل محدود کرد.

در مقاله آموزش نصب ایزابل تمام مراحل نصب به صورت تصویری نمایش داده شده است. همچنین می توانید این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید.

مرکز دانلود ویپ تیک

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.

  • 6 - 38915535 (051)
  • info@voiptik.ir
  • ساعات کاری 8 صبح الی 5 عصر
  • مشهد، خیابان دانشجو، نبش دانشجو 25، مجتمع تجاری آراکس 2، طبقه پنجم، واحد 503
  • استفاده از مطالب سایت، تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.