افزایش رضایت مشتری با مرکز تماس هوشمند

مرکز تماس هوشمند

اصطلاح عامیانه “مرکز تماس هوشمند” سال‌هاست که مورداستفاده قرار می‌گیرد، اما تعریف آن به‌طور مداوم در حال تغییر و پیشرفت است. این اصطلاح از دیدگاه افرادی که بیشتر به مدیریت ارتباط با مشتریان و رضایتمندی مشتریان خود اهمیت می‌دهند، به‌صورت “مرکز تلفن هوشمند، این امکان را به کاربران و مشتریان می‌دهد که به طریقی که راحت‌تر هستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.” تعریف می‌شود.

هر فرد در هنگام استفاده از فناوری‌ها برای برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی انتخاب خاصی دارد. یک نفر ممکن است گفتگوی آنلاین را انتخاب کند، درحالی‌که فرد دیگر می‌خواهد با یک نفر از طریق ارتباط تلفنی صحبت کند. هر کانال ارتباطی که آن‌ها انتخاب می‌کنند، اعم از صوتی، تصویری، ایمیل، گفتگوی آنلاین و شبکه‌های اجتماعی انتظار می‌رود که ارتباطی آسان، با سرعت‌بالا و بدون خطا داشته باشند. این بدین معنی است که سیستم مرکز تماس این نوع تعاملات را در انواع کانال‌های ارتباطی ارائه می‌دهد و بهترین تجربه برقراری تماس را برای مشتری ایجاد می‌نماید.

خدمات مرکز تماس هوشمند به سمت شخصی‌سازی و ارتباطات فردی حرکت می‌کند.

امروزه مشتریان خواستار یک تجربه یک‌به‌یک هستند. آن‌ها می‌خواهند که به‌صورت شخصی با افراد رفتار کنند و این عملکرد فردی مستلزم تمام فعالیت‌های omnichannel می‌باشد. با راه اندازی مرکز سیستم تلفنی هوشمند تمام تجربه‌های ارتباطی با مشتریان به یک سابقه تبدیل می‌شود. زمانی که هر یک از اپراتورها در بخش‌های مختلف پاسخگو باشند به‌راحتی می‌توانند به سابقه مشتری دسترسی داشته باشند و پاسخ دقیق و کاملی را به مشتری ارائه دهند.

مرکز تماس هوشمند- رضایتمندی مشتریان

مرکز تلفن هوشمند، اطلاعات کامل و به‌روز در مورد هر مشتری را در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد.

طبق تحقیقات انجام‌شده ۳۴ درصد از اپراتورها اطلاعات ناکافی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند که موجب نارضایتی مشتریان می‌شود. سیستم مرکز تلفن هوشمند، همه اطلاعات مربوط به مشتریان را برای اپراتورها به اشتراک می‌گذارد و بنابراین در طول اولین ارتباط، می‌توانند به‌طور کامل رضایت مشتری را به دست آورند.

سیستم مرکز تماس هوشمند، با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته افزایش بهره‌وری اپراتورها و افزایش رضایتمندی مشتریان را به دنبال دارد و به‌سرعت نیازهای مشتریان را برآورده می‌سازد.در ادامه به چند مورد از تکنولوژی‌های جاری پیشرفته که به‌هنگام راه اندازی مرکز تماس هوشمند به‌طور فعال اجرا می‌شوند، اشاره می‌کنیم:

 • قابلیت تجزیه‌وتحلیل پیشرفته برای ساده‌سازی گردش کار و گزارش‌گیری‌ها که خدمات بهتر و سریع‌تری را در اختیار قرار می‌دهد.
  امکان تجزیه‌وتحلیل گفتار، متن و احساسات ازآنچه مشتریان می‌گویند، برای رشد فروش بالاتر، بهبود استراتژی‌های بازاریابی و تصمیم‌گیری در مورد ارائه محصول جدید موردنیاز است.
 • قابلیت تحلیل رفتاری برای درک رفتار خاص فرد که سبب می‌شود اپراتورها پشتیبانی شخصی را به مشتری ارائه دهند.
 • تجزیه‌وتحلیل اجتماعی که مورداستفاده برای نظارت و مدیریت نام تجاری و برند شرکت است.
 • قابلیت تشخیص گفتار که پاسخی سریع و مؤثر را به مشتریان و به شیوه ایده آل ارائه می‌دهد.
 • استفاده از ربات‌های هوش مصنوعی (AI) و اپراتورهای مجازی که به اپراتورها امکان یافتن پاسخ‌ها به سؤالات پیچیده به‌منظور کاهش زمان انتظار مشتری را می‌دهد.

سیستم مرکز تماس هوشمند آرامان / ویپ تیک

سیستم مرکز تماس آرامان یکی از قدرتمندترین سامانه‌های بومی و ایرانی در حوزه مدیریت تماس‌ها و یکپارچه‌سازی کانال‌های ارتباطی است. سیستم مرکز تلفن ویپ تیک برای شما ابزارهایی مانند سیستم مدیریت هوشمند اپراتورها، سیستم مانیتورینگ تماس‌ها و اپراتورها، طراحی سلول روند تماس، سیستم خودکار تماس گیر و اتصال به سامانه مدیریت ارتباط با مشتری از طریق سیستم ویپ تیک، کاهش خطای انسانی، بهینه‌سازی بازدهی اپراتورها، سرعت عمل و دقت در انجام امور پاسخگویی به مشتریان را به ارمغان می‌آورد. تنها با 10 مرحله می توانید براحتی راه اندازی سیستم ویپ را انجام دهید.

با راه اندازی مرکز تماس آرامان سرعت و کیفیت کارهای سازمان  و رضایتمندی مشتریان شما افزایش می‌یابد. از قابلیت‌های این سیستم تجمیع و یکپارچگی تمامی کانال‌های ارتباطی جهت خدمت‌رسانی بهتر و درنهایت گردش درخواست ثبت‌شده در سیستم به‌وسیله تعریف وظیفه و اختصاص به اپراتورها است که به‌صورت سیستمی و نرم افزاری توسط ماژول‌های متعدد و خبره مدیریت می‌شوند.

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.

 • 6 - 38915535 (051)
 • info@voiptik.ir
 • ساعات کاری 8 صبح الی 5 عصر
 • مشهد، خیابان دانشجو، نبش دانشجو 25، مجتمع تجاری آراکس 2، طبقه پنجم، واحد 503
 • استفاده از مطالب سایت، تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.