انواع تلفن تحت شبکه برای کاربران سیستم‌های تلفنی

انواع تلفن تحت شبکه IP Phone

برای بسیاری از ما دستگاه تلفنی که استفاده می‌کنیم بسیار مهم است، چون به‌راحتی ما را به هرکسی که می‌خواهیم با آن صحبت کنیم متصل می‌کند و این مهم‌ترین ویژگی یک سیستم تلفنی می‌باشد. گاهی اوقات ما نیاز داریم تا در موقعیت‌ها و زمان‌های کاری مختلف از گوشی‌های تلفن گوناگون استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم تا به شما برای انتخاب یک تلفن تحت شبکه مناسب با موقعیت کاری افراد سازمان یا شرکت کمک نماییم.

مدیران اجرایی

ابتدا به سراغ مدیران اجرایی می‌رویم. مدیران اجرایی یک سازمان یا شرکت نیاز دارند تا در یک زمان واحد از چندین خط برای ارتباطات چند طرفه مثل کنفرانس سه‌طرفه و یا بیشتر استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که برای چنین رده‌های شغلی داشتن صفحه‌نمایش بزرگ و رنگی به همراه بلندگوی باکیفیت از ملزومات دستگاه تلفن است.

منشی

منشی‌ها کسانی هستند که بیشترین تماس تلفنی را پاسخ می‌دهند و همچنین مشغله کاری زیادی دارند. به‌طور مداوم تماس‌هایی از سوی تماس‌های ورودی و داخلی‌ها به سمت او می‌آید. تلفن منشی شما بایستی امکان نمایش چندین خط را داشته باشد، البته به همراه داشتن یک ماژول پیشرفته نیز الزامی است.

مدیران

در یک سطح مدیریتی نیاز دارید تا تلفنی با صفحه‌نمایش بزرگ داشته باشید. این تلفن باید به‌راحتی بتواند تماس‌ها را به شخص دیگری منتقل کند. پشتیبانی از چند خط، داشتن کلیدهای قابل‌برنامه‌ریزی، بلندگوی دوطرفه از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه تلفن در سطح مدیریت می‌باشد.

انبار

ازآنجایی‌که اصولاً انبار یک محیط صنعتی و نیمه صنعتی می‌باشد، بایستی از یک گوشی تلفن قدرتمند استفاده نمایید. با توجه به اینکه این افراد در حال حرکت هستند و ثابت نمی‌باشند بهتر است از تلفن‌های بی‌سیم Wi-Fi و یا Dect استفاده کنید.

آشپزخانه و سالن استراحت

برای استفاده در آشپزخانه بیشتر تلفن‌هایی پیشنهاد می‌شود که یک و یا دو خط دارند. نداشتن صفحه نمایش و پورت PC برای این بخش چندان مهم به نظر نمی‌رسد و یک تلفن ساده دیواری و یا رومیزی برای آشپزخانه و سالن استراحت کفایت می‌کند.

اتاق کنفرانس

در بسیاری از شرایط اتاق‌های کنفرانس مجهز به ویدیو کنفرانس می‌باشند. درصورتی‌که نیاز به تماس تلفنی با شخصی داخل و یا خارج از جلسه کنفرانس داشته باشید و یا بخواهید هم‌زمان با چندین نفر کنفرانس داشته باشید داشتن یک تلفن کنفرانس رومیزی بسیار مفید خواهد بود. این تلفن‌ها اکثراً به‌صورت ستاره سه پر طراحی شده‌اند و روی بلندگوی آن‌ها نویزی ارسال و دریافت نمی‌شود.

نگهبانی و حراست

نگهبانان بیشتر اوقات مجبور هستند تا در محیط گشت و گذار داشته باشند و یا ایستاده کار نمایند، داشتن یک تلفن بی‌سیم Wi-Fi و یا دکت می‌تواند باعث راحتی کار آن‌ها شود. نه تنها راحت بودن بلکه در دسترس بودن همیشگی آن‌ها مسئله مهمی می‌باشد که فقط با داشتن گوشی‌های بی‌سیم میسر خواهد شد. درگذشته بیشتر از تلفن‌های بی‌سیم واکی تاکی استفاده می‌شد که اغلب در باندهای فرکانس غیرمجاز کار می‌کردند. ولی گوشی‌های تلفن دکت در باند مجاز ۱۸۸۰ تا ۱۹۳۰ و گوشی‌های تلفن Wi-Fi در بازه فرکانس مجاز ۲٫۴ کار می‌کنند.

در مقاله راهنمای خرید تلفن تحت شبکه ویپ موارد سخت افزاری و ویژگی های دستگاه ها را بررسی می کنیم. برای انتخاب یک تلفن تحت شبکه لازم است تمام این فاکتورها را بررسی کنید تا بهترین دستگاه تلفن تحت شبکه را برای سازمان خود تهیه نمایید.

با ظهور فناوری ویپ، تلفن های قدیمی و سنتی سانترال دیگر در میان سازمان ها و کسب و کارها جایی ندارند. مدیران شرکت ها بدنبال افزایش رضایت مندی مشتریان خود هستند. همچنین تمایل دارند تماس های درون سازمانی و بین شعب خود را با کمترین هزینه انجام دهند. با راه اندازی مرکز تماس ویپ علاوه بر تمامی موارد ذکر شده می توانید از صف انتظار ،  گزارشگیری ، ارسال فکس و سایر امکانات VoIP بهره مند شود. خرید ویپ و راه اندازی مرکز تماس در اغلب شرکت ها و سازمان ها به دلیل وجود زیرساخت شبکه با کمترین هزینه انجام می شود. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه خرید تجهیزات VoIP و پشتیبانی و نگهداری ویپ  می باشند.

مرکز تماس ویپ تیک

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.