نرم افزارهای لازم و ضروری برای راه اندازی ویپ

نرم افزار voip

پیشرفت روزافزون فناوری تلفن‌ تحت شبکه IP زیرساخت‌های ارتباطی لازم را در جهت پاسخ‌گویی به اهداف استراتژیک مدیران سازمان‌ها و کسب‌وکارها فراهم کرده‌است. برای سازمان‌هایی با بیش از یک شعبه، فناوری تلفن VOIP قادر است ارتباط بین صدها شعبه را با استفاده از نرم افزارهای ویپ برقرار کند. هرکدام از این شعبه‌ها نیز می‌توانند از یک سیستم مستقل تلفنی عادی یا اینترنتی استفاده کنند. با تلفن ویپ VOIP بین کارکنان شعب با کارکنان دفتر مرکزی شرکت از منظر تماس‌گیرندگان و مشتریان فرقی نیست. در این سیستم همه کارکنان در یک شبکه تلفنی واحد پاسخگوی تماس‌گیرندگان خواهند بود. برای آشنایی با این سیستم مقاله VoIP چیست؟ را مطالعه فرمایید.

امکانات نرم افزارهای ویپ

پروتکل انتقال صدا بر روی اینترنتی یا VoIP با ترکیب شدن با سیستم های مرکز تماس فعلی امکانات جدیدی را به این سیستم ها اضافه کرده است. با اتصال به شبکه اینترنت موجب کاهش هزینه های تماس ها برای تماس های از راه دور شده است. کاهش قیمت این نوع سیستم مرکز تماس هوشمند و تغییر پذیری آسان آن به دلیل پیاده سازی قابلیت های مرکز تلفن تماس و تلفن VoIP به صورت نرم افزاری است . از جمله امکاناتی که نرم افزاری بودن مرکزتلفن ویپ در اختیار کاربران قرار می دهد به شرح زیر است:

 • سیستم پاسخگوی خودکار (IVR)
 • مشاهده تماس های ورودی و خروجی به صورت زنده
 • گزارش گیری دقیق از تماس ها
 • سیستم های محاسبه هزینه
 • ارتباط با درگاه های VoIP با استفاده پروتکل sip
 • ایجاد داخلی برای ارتباط مرکز تلفن با skype و google talk
 • و …

نرم افزار سیستم تلفن ویپ-تلفن تحت شبکه

برای راه‌اندازی و استفاده از همه‏‌ی سیستم‌های موجود در دنیا نیاز به نرم‌افزارهای مخصوص وجود دارد تا به کمک آن‌ها بتوانیم از کاربردها و امکانات آن به‌خوبی استفاده کنیم. سیستم تلفن ویپ نیز ازجمله همین تکنولوژی‌ها می‌باشد که بر مبنای نرم‌افزارهای مختلفی ساخته‌شده است که به‌وسیله آن‌ها ارتباطات تلفنی شکل می‌گیرد. بعد از آماده‌سازی تجهیزات سیستم ویپ و راه اندازی مرکز تماس در سازمان شما نوبت به نصب نرم افزارهای مورد نیاز برای مدیریت مرکز تماس می‌رسد. شما می‌توانید با دانلود نرم افزار VoIP به همراه نرم افزارهای مختلف دیگر یک سیستم تلفن گویا را برای سازمان خود راه اندازی کنید.

نرم افزارهای ویپ VoIP

در زمینه نرم افزارهای سیستم تلفن گویا بخش‌های مختلفی درگیر هستند تا شما بتوانید تماس موفقی را چه در حد تماس با شماره‌های داخلی شرکت و یا تماس‌های ورودی و خروجی به شرکت انجام دهید. بخش اصلی یا مرکز پردازش در سامانه تلفن گویا مرکز تلفن ویپ می‌باشد که در این زمینه نرم افزارهای مختلف تلفنی استریسک و الستیکس و فری پی بی ایکس به چشم می‌خورند. استریسک (Asterisk) محبوب‌ترین نرم افزار سیستم تلفن ویپ کد باز (Open Source) است که در حال حاضر بسیاری از تلفن تحت شبکه IP-PBX های موجود بر مبنای آن تولیدشده‌اند.

 


نرم افزار Free PBX  دانلود استریسک دانلود الستیکس نرم افزار Issable

 

 

این نرم افزارها توانایی مدیریت تماس‌ها و برنامه‌ریزی‌های شرکت شما را دارا می‌باشند. با کلیک بر روی هر کدام از آن ها می توانید آخرین نسخه آن را از مرکز دانلود ویپ تیک دانلود  نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایزابل،  نرم افزار ویپ استریسک و نرم افزار ویپ الستیکس و نرم افزار ویپ فری پی بی ایکس مقاله مربوط آن را مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط:

«مشاوره، اجرا و ارائه خدمات تخصصی در حوزه مرکز تماس ویپ»

دپارتمان فناوری اطلاعات ویپ تیک VoIPTik در سال 1383 در حوزه ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) در شهر مشهد، تهران و جزیره کیش فعالیت خود را آغاز نمود. در آغاز سال 1391 با ظهور تکنولوژی VoIP، عمده فعالیت تخصصی ویپ تیک، در زمینه‏ اجرای راه‌اندازی سیستم مرکز تماس ویپ شد.

 • 6 - 38915535 (051)
 • info@voiptik.ir
 • ساعات کاری 8 صبح الی 5 عصر
 • مشهد، خیابان دانشجو، نبش دانشجو 25، مجتمع تجاری آراکس 2، طبقه پنجم، واحد 503
 • استفاده از مطالب سایت، تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.